Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Witam Agnes i Tess

Strasznie się cieszę, że jesteście, czekam na resztę, podajcie namiary na siebie i piszcie u mnie wszystko co tylko chcecie. Ja ze swej strony postaram się robić wpisy regularnie i dbać aby było wiejsko i sielankowo! Nawet mój mąż się cieszy i Was pozdrawia.

10 komentarzy:

 1. Ależ mam dobry humor! Mój pies Arrowek uciekł znów, ale i sam wrócił! Jest co świętować, więc może nie uwierzycie, ale po raz pierwszy w życiu otworzyłam dla siebie samej butelkę wina białego i piję! A namówiła mnie Agnes podpuszczaczka jedna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja dzisiaj tylko herbatkę z soczkiem. Rano wyjeżdżam:-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Asiu jak dodać link do Twojej strony, bo ja to robię pierwszy raz tego bloga i jeszcze nic nie wiem?

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie z boku, po prawej masz obserwatorów - jak do nich dołączysz na swoim pulpicie nawigacyjnym będziesz mieć info o moich nowych postach. A jak dodać link to nie wiem, bo ja jestem antytalent komputerowy i wszystko, co jest ciut bardziej skomplikowane robi moja córka:-)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam Wszystkich i Ciebie Paulino , stawiam pierwsze kroki tutaj :) Ale widzę że ostro pracujesz nad swoim blogiem , aby tak dalej Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że się cieszyłaś! LOL

  OdpowiedzUsuń
 7. No witajcie kochani:)) Jak miło Was tu spotkać. No to teraz jesteśmy w domu;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hellooo... :) Musiałam się nakombinować, żeby przypomnieć sobie jak jestem zalogowana na google ale się udało i jestem również z Wami :) Paulina - dziękuję za namiar :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I ja witam wiejsko i sielsko! ;)Miło tu być z Wami.

  OdpowiedzUsuń