Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

wtorek, 25 marca 2014

WAŻNE - Klub Wiejskich Wspaniałości!!!

Mam przyjemność ogłosić powstanie KWW, ale przede wszystkim jego forum, które powstało dzięki Beacie (artambrozja), jest ona jego założycielką i administratorem. Forum ma propagować wiejskie życie w zgodzie z naturą, ale i również być miejscem szczególnie miłym nam Wieśniakom i Burakom jako kącik porad, dyskusji i rozwiązywania wszelakich wieśniaczych problemów. Jeśli ktoś chciałby się podzielić swoją wiedzą, lub miałby problem, który chciałby przedyskutować, zasięgnąć porady, na tematy gospodarskie i nie tylko, to tam będzie mógł to uczynić. Zapraszam na Forum Klubu Wiejskich Wspaniałości!
Zachęcam również wszystkie Wieśniary i wszystkich Buraków do umieszczania informacji na swoich blogach i nie tylko o takowym miejscu:-)))

17 komentarzy:

 1. Paulina, gdyby nie impuls z twojej strony forum by nie powstało:) Więc pomysłodawczynią jesteś Ty, ja tylko wykonałam wstępną robotę techniczną:)
  mam nadzieje, ze będzie u nas gościło dużo Wieśniar i Buraków :))
  buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ale to Twojej pięknej pracy je zawdzięczamy - Ściskam i tylko powiem, że ja już się zarejestrowałam i przywitałam na forum :-)

   Usuń
 2. W zakładce - regulamin można się przywitać:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. narobiłam bałaganu w pierwszej zakładce jest temat - Poznajmy się!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wstępnie nie chciało mnie zarejestrować, ale się nie przyłożyłam, bo nie mam czasu i pewnie coś knocę. Przystępuję do KWW, ale najsampierw ogarnę aukcję. Ludzie! ale się dzieje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam, ale juz jestem teraz "na wylocie", będę z powrotem po łikendzie to się zamelduję;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie zarejestrowało...ale nie da się zalogować :( wszystko błędne...

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurczę! Dziewczyny! Nie poddawajmy się, mnie też za pierwszym razem nie chciało zalogować, ale się udało:-)! Fajnie będzie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Próbowałam ze 100 razy...nic z tego. Mailem dostałam link aktywacyjny , klikłam na niego i dalej zablokowało :( Nie da się zalogować...

  OdpowiedzUsuń
 9. weszynosko, ale Ty figurujesz na forum jako zarejestrowana z aktywowanym kontem, wiec musiałaś coś pomieszać w haśle :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz co, ale u mnie też tak było przy adresie tlenoweski, dopiero na gemailowskim poszło, można by drugi raz spróbować z innego adresu mail, albo skasuj to konto Beatko jako Admin, a weszynoska spróbuje jeszcze raz takie samo zalożyć. Taki pomysł, może głupi nie spieram się

   Usuń
  2. Nie ma szans na pomieszanie w hasle...mam wszędzie takie samo - ku pamięci właśnie :) ale z uporem będe próbowała

   Usuń
  3. To takie kołomacieju ;) adres email prawidłowy bo mój...i na niego przyszło aktywowanie konta...a jak próbuję odzyskać hasło to mi podaje komunikat że błędny adres więc nie wiem...logi tez dobry bo zawsze mi komp zapamiętuje dla danej strony i hasło i login...to już nie wiem co

   Usuń
 10. Zapiszę się, jak znajdę chwilę czasu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zarejestrowałam się z marszu, świetny pomysł z forum, nie mogłoby mnie tam zabraknąć :)) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo się cieszę i mam nadzieję, że będzie to miłe miejsce dla wszystkich:-)

   Usuń