Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

piątek, 21 marca 2014

Daj w łapę, czyli "Cuda wianki na Tymianki"!

Nie wykręcamy się już dłużej od spełnienie obywatelskiego obowiązku.

Akcja pomagania psom i kotom prowadzona przez słynne "Dzikie Kury z Pastelowego Kurnika", warta jest reklamy na każdym blogu.

Ludzie, lećcie do kurnika, wybierajcie te piękne obiekty, i płaćcie, płaćcie grubą kasę na konto Tymiankowych psów i kotów.
http://dzikakurawpastelowym.blogspot.com/p/dom-aukcyjny-tymianeks_11.html U mnie, Agniechy, wiosna w pełni, chociaż od jutra niby ma padać, i to nie tylko deszcz ale i coś białego może się przytrafić.
No ale dziś, carpe diem, + 20 chociaż wieje przeokropnie, sadzę groch i bób w warzywniku, i doję brzozy.

Te brzozy to przez Gorzką Jagodę, ona kiedyś dawno temu i jeszcze gdzie indziej pisała o soku brzozowym, i się nakręciłam, ale zawsze nie w porę, a teraz mój ulubiony blogger Ścibor mnię zaktywował swoim wpisem. Wywierciłam dziewiczą dziurę.

Dziureczka i rureczka

sok brzozowy w firmowych butlach, jedna pełna druga się napełnia

a to dzika grusza na miedzy szykuje się do wiosny

5 komentarzy:

 1. Na co dobry jest sok z brzozy?
  Dzięki za agitację. Ech, ta sława:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pocieszam się, że jest zdrowy. Smakuje jak woda. :-D Ale z brzozy leci wolniej niż z kranu.

   Usuń
 2. Też słyszałam ogólnie, że bardzo zdrowy, tylko nie wiem konkretnie na co:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Na wszystko:)))
  http://www.sok-z-brzozy.baza-wiedzy.com

  OdpowiedzUsuń
 4. przepraszam Agniecha, że się wcisnęłam z postem w tym samym dniu, ale jutro mnie nie będzie i pojutrze też. Na tymianki już wysłałam fanty dziewczynom, więc może mi to wciśnięcie wybaczycie:-)))

  OdpowiedzUsuń