Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

piątek, 16 listopada 2012

ŁUK - oraz ufff - bo jednak się udało...

wymyśleć (na szczęście na spółkę z Pauliną - połowa pracy ) tych jedenaście pytań dla wyróżnionych ulubionych przez nas blogerek i blogerów, którymi są:

http://kreatywnaromantyczka.blogspot.com/
http://kronikidomowe.blogspot.com/
http://klubstarejksiazki.blogspot.com/
http://30lat.blogspot.com/
http://agronauta3.blox.pl/html
http://usasiada.blogspot.com/
http://ostojatupai.blogspot.com/
http://boskawola.blogspot.com/
http://henrygreywolf2.blogspot.com/
http://mojapogezania.blogspot.com/


to właśnie wyróżnienie

jakbym nie liczyła, to nie wychodzi mi 11. No dobra, przecież nie będziemy na siłę szukać blogów, albo po raz czwarty przyznawać komuś to samo wyróżnienie.

Pytań dla wyróżnionych jest jedenaście:

1.Golenie czy depilacja?
2.Co jest bardziej sexy: wąsy czy łysina?
3.Lamborghini R3-85T  czy Ford Mustang 5610?
4.Wiosna czy jesień?
5.Na górze czy w dolinie?
6.Zosia czy Telimena?
7.Fantastycznie czy realistycznie?
8.Styl nowoczesny czy vintage?
9.Szklanka czy filiżanka?
10.Pies duży czy mały?
11.Religia czy ateizm?

Zasady tego łańcuszka są raczej proste; obdarowana/y wyróżnieniem odpowiada na naszych 11 pytań u siebie na blogu, wybiera 11 blogów które ona/on uważa za wyjątkowo ciekawe i chce obdarzyć zaszczytnym wyróżnieniem, powiadamia ich o tym, i wymyśla dla tych szczęśliwych wybrańców swoje 11 pytań. Jak chce. Przecież nie musi.
Aha, zapomniałam napisać, że za wyróżnienie powinno się uniżenie dziękować, ale to chyba jasne.:-)))

Dobra , a teraz o tej broni,
zrobiłam mu zdjęcia, popatrzcie sobie,ale poza tym to ja nic nie wiem, mam wrażenie, że oprócz cięciwy to jeszcze mu brakuje paru części... wysoki on ci, czy też długi, tak jak leży na 150 cm. Chyba za duży dla mnie z 164 cm wzrostu?
a niżej taki inny łuk, on u nas zazwyczaj nad tym słupem. Nie wiem, czy to zgodne z zasadami fizyki, ale tak to już jest.


No to lecę zawiadamiać szczęśliwców, że zostali wyróżnieni.

11 komentarzy:

 1. Jedenasty blog jest dla wszystkich pominiętych, którzy przecież wiedzą, że ich lubimy, bo do nich na blogi zaglądamy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, i dlatego nie wolno robić takich rzeczy !! Im jest smutno!

   Usuń
 2. Jezuuu, dziewczyny- piękne dzięki, ale ja znów udupiona jestem. Czeski tani węgiel zapchał nam nasz jedyny piec i musiałam uciekać do blokowiska. Mam nadzieję, że Kamax sie sprawi przy piecu i będę mogła odwzajemnić łańcuch wyróżnionych. Zobaczę, kiedy powrót do domu....Tu ciepło i bez dymu w domu, za to blogować sie raczej nie da...;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak Ci współczuję - nie tego, że Ci ciepło, ale że nie w domu... U nas dzisiaj był Pan Kominiarz, więc rzucam Ci w sieć trochę szczęścia - na pewno się przyda. Łap!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie mam jeszcze skończonego komina, więc nie wołam do domu kominiarza, ale wkrótce - mam nadzieję - i to mnie czeka. Za to pytania są fantastyczne! Kandydaci do pytania roku to numery: 2, 3 i 6! Dobrze, że nie muszę odpowiadać;)

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję uniżenie za wyróżnienie!postaram się odpowiedzieć na pytania wnet (niektóre są... trudne ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałyśmy się, żeby nie były nudne.:-)

   Usuń
 6. A propos łuku....
  http://www.luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.browse&category_id=128

  OdpowiedzUsuń
 7. http://lukbis.pl/oferta/cat/1
  a to druga propozycja. Do strzelania z konia proponuje łuki typu wschodniego - są krótsze. I nieduży naciąg. Tak 14-15 kg. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń