Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

czwartek, 31 grudnia 2020

W Nowym Roku.

Życzę sobie i wszystkim,  
żebyśmy w Nowym Roku byli dla siebie i innych tak mili i wyrozumiali, 
jak te panie poniżej dla siebie.


Oraz oczywiście zdrowia, szczęścia i pomyślności.

26 komentarzy:

 1. Otóz to, Agnieszko! Bo najważniejsze, to móc być sobą i być zadowolonym z tego, jakim się jest. No i akceptować innych takimi, jakimi są. Z wąsami i bez!Niech sie goli kto chce, byleby nikt nas nie golił na siłę, byśmy byli wszyscy jak spod jednej sztancy, byśmy odpowiadali czyimś normom i gustom. Sobie mamy odpowiadać przede wszystkim. I basta!!:-))*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że też co roku składa człowiek życzenia, i tyle ma się zmienić, a tu zmieniać właściwie można tylko siebie. Będę się starać nie oceniać.

   Usuń
 2. Tak niewiele, a tak wiele. Bądźmy mili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda?
   A Tobie oprócz tego życzę dużo wiary w siebie, i dużo zdrowia, i cierpliwości.

   Usuń
 3. Tak wiele mi się zaczęło kotłować pod czachą że ciężko posegregować. Ale tak. Bądźmy mili. To dobre hasło i życzenia. Przyjmuję, stosuję, życzę. Co nie zmienia faktu, że w zanadrzu błysk błyskawicy. Czy to nadal jest miłe? Pomyślności wszelkiej oraz zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście mam błyskawicę na agrafce. Więc można.:-DDD

   Usuń
 4. Agus, oby nie bylo gorzej, chorzej i biedniej. Latwiej jest na pewno, kiedy ludz dla ludzia jest przyjazny.
  Dobrego roku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja czasami golę :-)

  Czego mam Ci życzyć? Może realizacji Twoich planów. A komentując Twój komentarz dla Olgi. Jacek Walkiewicz powiedział " nie zmieniaj świata, zmień siebie" . Lubię go, może dlatego dość często cytuję. Zmienić siebie wcale nie jest łatwo :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Graszkowska moja kochana, sama wiesz, że zmieniać siebie to syzyfowa praca. Dlatego tak wielu próbuje zmieniać innych. Średnio działa, ale złościć się można na innych, zamiast na siebie.

   A jeżeli chodzi o plany, to nie wiem, czy mam. Coś się zawsze dzieje, ale mało co planuję. Ale i tak dziękuję za życzenia. Może dzięki nim zacznę planować więcej?

   Usuń
 6. A ja to już sobie cierpliwości nie życzę. Skuteczności sobie życzę. Nie żeby tam zaraz postanowienie noworoczne, nic z tych rzeczy. Mła by chciała być skuteczniejsza całorocznie, bez wielkich postanowień i słomianego ogienka. Wszystkiego naj - naj w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierpliwości życzyłam Ewie2.
   Tobie natomiast życzę, żeby irysy rosły jak chcesz, i gdzie chcesz, żeby zalesianie włości przebiegało sprawnie, żeby wszyscy zdrowi byli, a poziom wód gruntowych się podniósł.

   Usuń
 7. Nic mi do ludzi, jacy są, przyjmuję z dobrem inwentarza, niech tylko nie próbują zmieniać mnie:-)
  Niech Ci się darzy w Nowym Roku, wszystkiego dobrego; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Agniecha dużo dobrego w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dla Ciebie dużo słońca i pogody zdjęciowej!

   Usuń
 9. Niech sie stanie!!!
  Tylko czy to jest mozliwe?

  OdpowiedzUsuń
 10. Cóż dodać...Niech tak będzie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czyli jednym słowem niech się spełnią :)) Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 12. Niech!
  Pięknego, dobrego roku!

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń