Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

piątek, 6 kwietnia 2012

Wszystkim, którzy tu zaglądają składam Najserdeczniejsze Życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych! Nie wysłałam w tym roku kartek, za co przepraszam wszystkich  serdecznie. Załączam zdjęciem mój koszyczek tegoroczny, a każdego roku jest inny, w tym są same jajeczka przepiórcze i kurze, na różowym sianku i białym koszyczku.

9 komentarzy:

 1. dam do obserwacji lubię takie blogi.

  Smacznego jajeczka Wielkanocnego,
  dużego zająca czekoladowego,
  zdrowia niezawodnego, wielu radości,
  przez całe Święta samej wesołości.

  Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych,
  pełnych rodzinnego ciepła, wiosennego nastroju...
  życzę tego dla całej rodzinki

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Cię Paulino , widzę że znalazłaś moją zapomnianą stronę :) . Dziś przypadkowo zajrzałem na nią :) . Również Życzę Tobie i Twoim bliskim Wszystkiego Dobrego , Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkiejnocy ! .
  ps. dobrze że nie wysłałaś mi kartki bo czuł bym się zobowiązany a nie mam głowy do takich rzeczy :))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Paulina, Również dla Ciebie i Twoich bliskich najlepsze życzenia świąteczne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, u Was też niech Święta będą spokojne i radosne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.262314677134227.65650.248783638487331&type=3
  poświatecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Nooo - ja jestem, a Ty też przepadłaś gdzieś? ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Już jestem, bałam się że wszyscy o mnie zapomnieli:)

  OdpowiedzUsuń