Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

środa, 11 stycznia 2017

Bo to było tak.

Spadł,
nie chce wrócić,
tragedia na skalę astronomiczną,
a naprawdę to tylko:Pałac Pakoszów, aleja dojazdowa do pałacu ze swoim zabawnym oświetleniem, w Pakoszowie pod Jelenią Górą.

13 komentarzy:

 1. Tak też myślałam, że to lampy :) Muszą być dobrze izolowane, skoro wilgoć nie dostaje się do środka, chciałabym zobaczyć jak wyglądają jeszcze bardziej zasypane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wyglądało, jak prawdziwy księżyc:)

  OdpowiedzUsuń
 3. I ładne takie. Mogłabym mieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. no tak. Mniemam, iż w w istocie są zabawne, małe kulki na krótkich nóżkach na tle pałacu? w śniegu i na siedząco dużo lepiej! jak pomarańcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://ekotechnik24.pl/pl/p/Swiecace-kule-ogrodowe-swiatlo-biale./1131- już takie byłyby bardziejsze.

   Usuń
  2. Napisałam i zapomniałam wcisnąć właściwy przycisk.
   Une nóg nie mają, te kule, bo widziałam je również latem. Z ziemi wychodzi trochę rury PCV, ale w sumie prawie niewidocznej, i te białe wówczas kule świecą sobie pośród róż okrywowych bardzo czerwonych. Też ładnie.

   Usuń
  3. Wielkości piłki nożnej, ewentualnie trochę większe.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Jak na prozę życia, to całkiem ładne. Pasują tam.

   Usuń
 6. ale pieknie, no pieknie i księżycowo i kosmicznie, o matko jak ja to lubie )))

  OdpowiedzUsuń