Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

sobota, 12 marca 2016

Politycznie.

Dzień taki chu-steczkowy, migrena dręczy, beznadzieja podmywa fundamenty zdrowego rozsądku, złość szkodzi na serce...

Spierdolę więc Wam ten dzień do końca, drodzy czytacze i oglądacze apolitycznych koników, trawy i innego zielska na naszej spokojnej wsi,
jako że właśnie o polityce będzie.

A że z jednej strony leniwam, a z drugiej, pracę wykonaną przez mądrzejszych od siebie szanuję niezmiernie, to zamieszczam tylko link.

O TU

Nie mam nic do dodania.

Chociaż, po zastanowieniu, zacytuję wieszcza:

Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą,

I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.

Imion miłych ludowi lud pozapomina.

Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie

Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

19 komentarzy:

 1. Wieszcz wiedział, co pisze, wszak był wieszczem.

  Quousque tandem abutere, "Catilina", patientia nostra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Internet pomógł mi zrozumieć, gdyż nie odebrałam wykształcenia klasycznego.
   W odpowiedzi na pytanie Cycerona, mam wielką nadzieję, że już niedługo.

   Usuń
  2. Ja też, sorry, że musiałaś szukać. Dzień chusteczkowy strasznie. Leżę w łóżku, czytam niezbyt wysokich lotów literaturę, czyli bardzo "cienki" kryminał, nie mam na nic ochoty w ogóle i w szczególe.

   Usuń
  3. No przestań, przynajmniej się dokształciłam.
   Czytać nie mogę, bo od tego głowa mnie boli jeszcze bardziej, wobec tego płynne gówno końskie przelewam przez widły.
   Od razu mi się lepiej zrobiło. To się chyba nazywa terapia przez pracę.

   Usuń
 2. Kurna, coś na ogarło niedobrego i nie mam na myśli polityki. Coś nas ogarło niedobrego POZA polityką. Na razie można zwalić na pogodę:)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech będzie - wszystko przez pogodę.

   Usuń
  2. To te wybuchi na Słońcu !

   Usuń
 3. Też mam tego wszystkiego dość. Niepojęte jest dla mnie, że tylu ludzi "widzi" tak jak ten kurdupel. Nie mogę tego zrozumieć. Źle mi z tym, że nie mogę się odciąć od tego wszystkiego i nie widzieć, nie słyszeć, i żyć cichutko, po swojemu. Przecież to do wojny prowadzi. Ludzie się zaczną zabija, a kurdupel spiepszy, i zakopie się gdzieś bezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. No wlasnie...jak dlugo nasza cierpliwosc bedzie wystawiana na probe! i tak jak Ewa niepojete dla mnie jest to poparcie ...nie miesci mi sie w glowie

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziś się zastanawiałam, jak oni mogą tak żyć. Co czują jak wstają rano, co czują, jak się kładą spać? Nie potrafię tego zrozumieć. Byłam na manifie, ściskałam dłoń, tak przypadkowo mi się trafiło.
  Wstyd mi za to nazwisko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam niedawny sondaż. Ludzie wspierają tych nieprawych i niesprawiedliwych. Nie mieści się to w głowie. Słupki im rosną...

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaczynam myśleć, że sondaże też fałszują.

  OdpowiedzUsuń
 8. im się chyba pomylił Budapeszt z Bukaresztem

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiecie co ludzie, tak się zastanawiam ciągle, czy słusznie napisałam tego posta.
  Nie chciałabym dzielić tych negatywnych emocji z ONYMI, a wychodzi na to, że jak najbardziej to zrobiłam.
  Nie tego chcę. Nie chcę chodzić z krzywą gębą i wszędzie węszyć podstęp. Nie. I już.
  Słowo na niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twoje wkurwienie. Ja też mam już dosyć panoszenia się brunatnych idei i prostactwa. Wdałem się ostatnio w facebookową awanturę z jakimś gnojem brunatnym faszem. Myślę, że czas już im dać znać, że przyzwolenie PiSu to nie jest przyzwolenie wszystkich. Musimy i my mówić, co myślimy, niech im się nie wydaje, że są tu sami i będą rządzić tym krajem, jak im się podoba. Nie mają większości do zmiany konstytucji, to niech siedzą na dupie. Bo na dziś, to trochę jest tak, że oni się puszą i wszytsko rozpieprzają, a my siedzimy cicho, grzecznie albo/i kulturalnie. Ale to błąd, bo chamstwo się panoszy.

   Usuń
  2. Ale to nie o to chodzi, żeby chamstwem na chamstwo odpowiadać?
   Ale żeby nie milczeć. Bo, jak stare przysłowie mówi, milczenie oznacza zgodę.

   Usuń
  3. A tak z ciekawości, wysoki był poziom dyskusji?

   Usuń
  4. No... nie da się niestety dyskutować z prostakiem na jakimś poziomie. Wyzwiska, straszył mnie prawnikiem, bo to jakiś synek z jednego portalu wrocławskiego. Nawet namierzyłem, którego :) wyzwiska, osobiste obrzucanie gównem. Wypunktowany rzucał syfem, a potem edytował i kasował, i tak w kółko. Bał się zostawić ślady :) Żałosne, ale ile można znosić faszystowskie komenty i ciemne bydłoteksty, chamstwo się panoszy.. a ludzie milczą, bo są dobrze wychowani. nie może tak być. To było na funpage jakiegoś wro-portalu (innego) i z ich strony cały dzień zero reakcji. Dopiero na koniec cały post skasowano. Bardzo to wszystko słabe, ale co zrobić... im się wydaje, że rządzą światem. Jakiś czas temu się bardzo oburzyłem, kiedy Springer napisał ot tak, że brunatne bydło podnosi łby. Ale to kurna niestety cała prawda. Przerobiłem taki ring na fejsie z totalnym bydłem. I już nie będę siedział cicho :)

   Usuń
  5. Sąsiedzie. Masz rację. Należy otwierać paszczę. A jeżeli trzeba zionąć ogniem, no to trzeba. Będziem zionąć.

   Usuń