Konie

Konie
Konik polski, to rasa koni małych, pochodzących od dzikich koni Tarpanów występujących na obszarze Europy. Tarpany, które przetrwały zostały odłowione i umieszczone w prywatnym zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich. W 1808 roku z powodu panującej biedy zostały rozdane do użytkowania chłopom, w wyniku krzyżowania się z lokalnymi końmi wykształciła się rasa nazwana przez prof. Vetulaniego konikiem polskim. Konik polski charakteryzuje się wysoką inteligencją, łagodnym charakterem, jest odporny, wytrzymały, ma niski wzrost (do 140 cm), silną budową ciała, twardy róg kopytny. Jest to rasa późno dojrzewająca (3-5) i długo żyjąca. Konik polski to przede wszystkim koń wierzchowy, do rekreacji, rajdów konnych i wycieczek doskonały. Jego niski wzrost sprawia, że wielogodzinne siedzenie w siodle nie jest uciążliwe, jest odważny i dzielny. Nadaje się również do prac rolnych i lekkich zaprzęgów, a jego łagodny charakter i inteligencja sprawia, że jest niezastąpiony w hipoterapii. Konik polski to świetny wybór dla całej rodziny, również dziecka, bo gdy nasz mały jeździec dorośnie, to nie będzie musiał rezygnować z jazdy na swoim przyjacielu, konik polski bez uszczerbku na zdrowiu poniesie jeźdźca o łącznej wadze do 130 kg

poniedziałek, 19 września 2022

Sprawdzamy

 nowe możliwości. Czy z telefonu da się wykonać wpis? 

Wkleić zdjęcie? 

Zaraz się dowiem. 
22 komentarze:

 1. Przecie ja wypisuję posty na srajtfonie. Czyli da się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że Ty potrafisz nie znaczy że ja potrafię. :-D

   Usuń
 2. Udało się - fajnie :) Ja nie mam bloga, więc tylko parę miesięcy sprawdzałam, jak mi się będzie latać po blogach i pisać komentarze, bo nie chciało mi się wozić laptopa. No, może być, choć niezbyt to wygodne, szczególnie pisanie - zdecydowanie wolę klawiaturę laptopa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bry. Że Ty masz na to wszystko, co opisujesz CHĘĆ. To, chapeau bas. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm. Czasem nie mam chęci. A zrobić trzeba. Czasem tak nie mam chęci, że chociaż trzeba, to nie robię.

   Usuń
 4. A ja nie mam pojęcia, jakto sie robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właściwie też nie. Fuksem mi się udało, bo się naprawdę bardzo nudziłam.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Z telefonu jest więcej literówek. Nie lubię.

   Usuń
  2. Malutki ekran, nie uzywam klawiatury ze słownikiem i walę literówki, coś za coś, przynajmniej nie jestem przyspawana na krzesle do komputera, to bylo bardzo męczące.

   Usuń
  3. No popatrz, ja wolę być przyspawana i widzieć co robię.

   Usuń
 6. Też muszę to przećwiczyć, bo laptop na sznurkach, musi pozostawać w jednym miejscu, jest niezamykalny:-) ekran w telefonie mały, oczy niemłode, paluchy zgrubiały, same niewygody:-) serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Same niewygody, zgadza się. Ale jak mus, to trzeba. Ja tam pozostanę przy komputerze, póki co, bo w telefonie nie wiem, jak zdjęcia obrabiać.

   Usuń